FAHRETTİN MASUM BUDAK

FAHRETTİN MASUM BUDAK

BİZİM ELLER fahrettin76@hotmail.com

IĞDIR PRANGASINI SÖKÜP ATACAKTIR!

06 Şubat 2024 - 21:38

IĞDIR PRANGASINI SÖKÜP ATACAKTIR!
             Iğdır yıllarca birçok seçim yaşadı. Yaşanan bu seçimlerde nice olumlu ve olumsuz olaylarla karşı karşıya kaldı. Hepsi geldi, gitti ama hiç biri yaramıza derman olamadı. Iğdır'ın makus talihini bir türlü yenemedik. Ama artık bu talihsiz şehrin prangasını söküp atmasına sayılı günler kaldı.
Kimse burada horozun altında yumurta aramasın. Mesele Iğdır'ın hangi ırkın veya hangi sosyal dilimin yönetmesi meselesi değildir. Mesele, Iğdır'a gelecek olan hizmetlerin ve yatırım için aktarılacak paraların dağlardaki teröristlere gidip gitmeme meselesidir. Bizim derdimiz budur! İki dönemdir bunu acı içinde seyrediyorduk. Bereket versin kayyum atandı da bu ayıptan ve bu özürden hep birlikte kurtulduk.
                 Iğdır'da siyasi pusulasını şaşırmış bazı mankurt tiplerin ve bölücü artıkların telkiniyle halk arasında "Biraz da Kürtler yönetsin ne var bunda, demokrasi ve özgürlük varsa neden olmasın?" cümlesi gibi sinsi ve melun sözleri çok duyuyoruz. Sanki Kürtlerin belediyeyi yönetmesine normalde karşı çıkan varmış gibi bir propaganda yapıyorlar.
Iğdır'da Azeri Türkleriyle Kürtler yüz yılı aşkın bir süredir kardeşçe yaşayıp etle tırnak gibi olmuşlardır. Bu iki toplumu birbirinden ayırmak imkansız gibidir. Buna sadece bir örnek vermek gerekirse bizim küçük köyümüzde bile tam 17 kürt kızı gelin vardır. Keşke PKK'nın teröristleri olmasaydı da Iğdır'ı vatansever ve muhafazakâr Kürtler yönetebilseydi. Ancak maalesef doğacak olan böyle bir fırsata bölücüler ile ihanetçiler asla geçit vermek istemez!
Bunları geçelim!
            Şimdi yeniden taze bir kanla ve yeniden taze bir imkanla tekrar bir seçim daha yaşıyoruz. Bu seferki seçim diğer seçimlere hiç benzemiyor. Eğer Cumhur İttifakı bu seçimi alır ve belediyeye oturursa Iğdır bölgenin parlayan yıldızı olmaya doğru maraton koşusu yapacaktır!
Cumhur İttifakı'nın gücü şehrin tüm alanlarında yatırım rüzgarları estirecektir. Güçlü milletvekiline, Cumhur İttifakı'nın kazandığı belediye başkanlığını eklediğimiz anda, hizmetlerin kapısı ardına kadar açılacaktır. Halihazırda tüm varlığını Iğdır'ın birliğine, dirliğine ve gelişmesine adayan bir işadamı milletvekilimizin yanına, kazanılacak olan ittifak belediyesi de çok yakışacaktır. Eğer hedeflenen ve arzulanan olursa yatırımda, kalkınmada ve istihdamda kat edilecek mesafenin boyutlarını ve büyüklüğünü varın siz düşünün!
FAHRETTİN MASUM BUDAK

YORUMLAR

  • 0 Yorum