ERHAN YIRCALI

ERHAN YIRCALI

DÜŞÜNDÜKLERİM VE YAZDIKLARIM erhanyircali@gmail.com

YENİ DÜNYA DÜZENİ "İlluminati"

26 Nisan 2023 - 23:06

image.png

YENİ DÜNYA DÜZENİ

“İlluminati

 Yeni Dünya Düzeni, monarşileri yıkmayı ve dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak totaliter bir tek dünya devleti kurmayı planladığı öne sürülen, etkinliği ya da varlığı doğrulanamamış bir komplo teorisidir.

Aynı teorinin bir uzantısı olarak Rockefeller ailesiyle özdeşleşen İlluminati, zihin kontrolü ve bilinmeyen ya da gizli olan sistemleri uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek yeni dünya düzeni kurmayı planladığı iddia edilen örgüt olup yine bir görüşe göre de İlluminati, bilinenin aksine, karanlık ve bilinmeyen organizasyonların yöneticisidir.

Yeni Dünya Düzeni, hakkındaki komplo teorilerinin ortak teması, küreselci bir gündemi olan gizli bir güç elitinin, egemen ulus devletlerin yerini alacak otoriter bir tek dünya hükümeti ve ideolojisi Yeni Dünya Düzeni'nin kurulmasını tarihin ilerlemesinin doruk noktası olarak selamlayan her şeyi kapsayan bir propaganda yoluyla sonunda dünyayı yönetmek için komplo kurduğudur.

 Bu nedenle, birçok etkili tarihi ve çağdaş figürün, dünya hakimiyetine ulaşmak için devam eden bir komplonun adımları olarak, sistemik krizlere neden olmaktan, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tartışmalı politikaları zorlamaya kadar önemli siyasi ve finansal olayları düzenlemek için birçok paravan kuruluş aracılığıyla faaliyet gösteren bir kabalın parçası olduğu iddia edilmektedir. Tek dünya devleti projesine giden, uzun, meşakkatli yolun ilk adımı bu motto ile atılmış bulunuyor.

David Rockefeller'ın şu sözü de projenin açık bir itirafı: "Dünyada bir devlet oluşturduğumuzda, halkların kendilerini yönetme hakları, artık dünya bankerleri ve entelektüelleri olan elitin otoritesi altına girecektir. Yüzyılımızda izleyeceğimiz strateji budur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum