ERHAN YIRCALI

ERHAN YIRCALI

DÜŞÜNDÜKLERİM VE YAZDIKLARIM erhanyircali@gmail.com

HİÇBİR ŞEYİ BEĞENMEYEN İNSAN!

30 Ekim 2023 - 20:18

HİÇBİR ŞEYİ BEĞENMEYEN İNSAN!

Maalesef; bunlardan her yerde bol miktarda var ve muhakkak sizlerinde etrafında böyle birileri vardır. Bu kişileri herhangi bir şekilde memnun etmek imkânsızdır. Beyinleri olumsuzluk yaratmak ve algılamak üzere dizayn edilmiştir.

Olur da, ezkaza olumlu bir cümle kullanırlarsa, "ama" diye devam eden ikinci cümleye başlayarak bu durumu düzeltirler.

ÖRNEK:

 -film güzelmiş, ama ...

-fener maçı kazandı, ama...

-sınıfı geçtin, ama... Bu hiçbir şeyi beğenmeyen insanlardan görüldüğü yerde uzaklaşılmalıdır.

 “Hamama gider kurna beğenmez düğüne gider zurna beğenmez”

Bu deyiminde de hiçbir şeyi beğenmeyen bir kişinin durumu anlatılmaktadır. Gerçekte kişi ne hamama ne de düğüne gitmekte, ne de kişinin zurna veya kurnayla ilgisi bulunmaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki; hiçbir şeyi beğenmeyenlerinde kusurları vardır.

Uzak durulması gereken insanlar listesinin ilk sırasını çeken insan tiplerinden biri.

Bu insanlar ne insanları önemserler ne de olayları, içinde bulunan durumları. Dünyanın en anlayışsız insanları olarak da nitelendirebiliriz. Hiçbir fikirleri olmamasına rağmen her ne olursa olsun kimsenin yaptığı şeyi beğenmezler üstüne kendilerinin bu işi yapmaya çalışsalar en mükemmeli olacağını düşünürler. Çünkü ondan başka herkes eleştirilmeye layık bir tek kendisi muhteşem işler yapıyordur. Her ne kadar böyle düşünseler de bu işleri yapamayacaklarından korktukları için de hiçbir şeye bulaşmazlar, sadece yorum ve eleştiride bulunurlar. Özellikle eleştirdikleri insan yorumları karşısında kendini kötü hissederse daha da bir mutlu olurlar. Saygısızlığın ve anlayışsızlığın vücut bulmuş hali de diyebiliriz bu kişiler için. En iyisi sizler bu insanları hayatınızdan çıkarın ve rahatlayın.

 

GÜNÜN SÖZLERİ

İnsanların beğenmelerine ya da beğenmemelerine kulak asmayışım, kendim başkalarını beğenip beğenmemek için değil; bu sözcüklerin fazla bir anlamı yok benim için. Andre Gide

Kendini çok beğenme kul katında, ne kendini beğenmişler var toprak altında. Mevlana

Beğenmek, sahip olmanın en iyi şekli, sahip olmaksa beğenmenin en kötü şekli olsa gerek. José Saramago

Eşini beğen, işini beğen, aşını beğen, ama kendini beğenme! Mevlana


YanıtlaTümünü yanıtlaYönlendir

YORUMLAR

  • 0 Yorum