ERHAN YIRCALI

ERHAN YIRCALI

DÜŞÜNDÜKLERİM VE YAZDIKLARIM erhanyircali@gmail.com

BABA-OĞUL İLİŞKİSİNİN HAZİN SONU!

07 Kasım 2023 - 21:36

BABA-OĞUL İLİŞKİSİNİN HAZİN SONU!

  Gazeteciler bundan bir kaç ay önce Sayın Kılıçdaroğlu'na sorarlar: "Ekrem İmamoğlu ile aranız nasıldır?" Kıçdaroğlu bu soruya "Aramız çok iyidir; baba-oğul gibiyiz" diye cevap verir. Aradan geçen zaman zarfında bu sözün tek taraflı olduğunu hepimiz gördük.

  Ekrem İmamoğlu'nu kolundan tutup bu mevkîlere kadar getiren Kılıçdaroğlu, en büyük hançeri "oğlum" dediği Ekrem İmamoğlu'ndan yedi. "Bir daha Genel Başkan adayı olmayacağım" dediği halde "politika brütüsleri," Özgür Özel ile Ekrem İmamoğlu'nun "vefasız delegeleri" tarafından alaşağı edildi.

  Politikanın gözü kör olsun. İnsana her türlü entrikayı yaşatma ve gösterme alanı açıyor. Kimse kimsenin gözyaşına bakmıyor. Sanki kurtlar sofrası gibi birşey...

  Gazeteciler bu sefer Özgür Özel'in müstakbel rakibi olma ihtimali yüksek olan Ekrem İmamoğlu'nu soruyorlar:  " Ekrem İmamoğlu ile aranız nasıldır?" O da "Kardeş gibiyiz" diye cevap veriyor.

  Kim ki, Ekrem İmamoğlu'nu "oğul" veya "kardeş" görüyorsa yandı gitti demektir. Politikada "evlat" olmayı kabul edip daha sonra babasını ekarte eden bir adam, "kardeş" olunca kimbilir ne yapmaz?

  Çok yakında tüm kadrolarıyla birlikte  bir girdaba girecek olan bu CHP, ileride Ekrem İmamoğlu ile Özgür Özel'in karşlıklı kılıç şakırtılarına hep birlikte  şahit olacağız. Bu konuda ne Sayın Özel'in ne de Sayın İmamoğlu'nun geri adım atacaklarını hiç sanmıyorum. İkisinin arasındaki liderlik yarışı kızışacak ve bundan büyük ölçüde parti, halk ve devlet zarar görecektir.

  Hele özellikle Özgür Özel'in "Selam olsun Selahattin Demirtaş'a, selam olsun Osman Kavala" ya sözlerinden dolayı tabanın ulusalcı sol kanadı hiç boş durmayacaktır. Esasen değişimciler kazanmadı, İsimler kazandı. o koltuklara bu kez de başka isimler oturacak! Ortada değişim diye birşey yoktur. Aynı tas, aynı hamam! Milletimizin zihin değişikliğine ihtiyacı vardı. Ama ne yazık ki, zihin değişikliği yerine, isim değişikliği yaptılar!

  Bu sefer "mezhepçi bölücüler" yerine, "etnikçi bölücüler" pastadan pay kapacak! Bunların Türk'ün değerlerine karşı nefreti, Atatürk'ten sonra başlamıştır. Özgür Özel "Hamas terör örgütüdür" derken buradan hangi inanç değerine saldırmak istediğini çok iyi biliyoruz.

  Göreceksiniz, değişen hiç bir şey olmayacak! Aynı saz, aynı tambur... Ya Hasan Hasan, ya keçel Hasan! Hiç fark etmez! Siz sonuçlara bakıp  demokrasi örneği verildi martavallarına bakmayın! CHP'deki bu hastalıklı bünyenin iyileşmesi mümkün değildir. Hastalık tüm organları abluka altına almıştır. Ameliyat bile bunları kurtaramayacaktır.
 
  Zaman her şeyin ilacıdır. Bekleyip göreceğiz. Yeni seçilen Genel Başkan "emanetçi" mi olacak yoksa gerçekten lider mi olacak?

  FAHRETTİN MASUM BUDAK

YORUMLAR

  • 0 Yorum