Serdar Ünsal

Serdar Ünsal

[email protected]

   TAZİYE EVİNE DAVETİYE BEKLİYENLER..!!

28 Şubat 2021 - 21:05


   TAZİYE EVİNE DAVETİYE BEKLİYENLER..!!

           Atalardan beri gelen bir gelenek vardır ki taziye evlerine daha doğrusu ölü yerlerine insanlar davetiyesiz giderler..!!
         Bir kişi vefat etimi duyurular yapılır sela verilir.Duyan tanıyan insanlar başsağlığına giderler.Acıları paylaşırlar..Biz böyle gördük böyle yaşadık..
         Yıllardır Iğdır’da Türk milletinin yürek yarası, Kerbelası olan,Hocalı şehitlerini,20 Yanvar faciasını anma toplantısı yaparım.Sosyal medyada ,gazetelerde duyurusunu yapar,gerektiğinde bazı dostları arayarak hatırlatma yapar davet ederim.İşi olmayanlar gelir ,duyanlar gelir..Yüreğinde Hocalı acısını duyanlar gelir..Azerbaycan sevdalıları gelir,Olmayanlarda gelir..20 Ocakta Ruslara ,26 Şubat’ta’da Hocalıda soykırım yapan Ermenilere lanet okurlar hepsinden Allah razı olsun…
           En son Hocalı Soykırımı anma toplantısını yaparken de gazete ve sosyal medyadan paylaşım yaptım Watsap’tan davet gönderdim. Sağ olsunlar çok sayıda duyarlı dostlar gelerek “Hocalı şehitlerine “Fatihalar okudular Azerbaycan’a başsağlığı dilediler. Allah herkesten razı olsun.
         Program sonunda bazı arkadaşlar gelip Hocalı şehitleri programı için teşekkür ettiler. Filancaları çağırmadın mı ?Filanca niye yoktu şeklinde soru sorunca onlara “Güzel dostum sizi çağırdım mı ?Yok duydunuz geldiniz bahsettiğiniz insanlarda duydu gelmedi hatta onları davette ettim” şeklinde cevap verdim.
       Sonradan duydum ki bazı insanlar küsmüşler davetiye beklemişler falan filan..:!!
         Sözün Özü taziye yerine çağrılmadan gidilir.Bu toplantı düğün,nişan,sünnet hayır iş değil ki davetiye verilsin ..!!Bu toplantı bir taziye yeridir.Herkese açıktır..Yüreğinde Hocalı şehitlerinin acısını hisseden gelir..Ayrıca sadece beni ilgilendiren bir olay değildir.Herkesi ilgilendiren toplumsal bir konudur.
         Gelenlerde gelmeyenler de sağ olsunlar.Hocalı şehitlerinin ruhları şad,mekanları cennet olsun..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum