Serdar Ünsal

Serdar Ünsal

[email protected]

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI IĞDIR'DAN MI OLMALI ANKARA'DAN MI!?

08 Ocak 2023 - 09:50

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI IĞDIR’DAN MI OLMALI ANKARA’DAN MI!?
              Milletvekili seçimlerine 4 ay gibi bir zaman kalmıştır. Seçim tarihi ortaya çıktığında aday adayları da ortaya çıkacaktır.
                Şimdiye kadar seçip gönderdiğimiz milletvekilleri Iğdır’a az çok hizmet etmişlerdir. Hepsine Iğdırlılar adına teşekkür ediyorum. Iğdırlılar Kars iline bağlı olduğumuz dönemde de milletvekilsiz   kaldığı olmuştur.
                50 yıldan beri gazetecilik yapan bir olarak, yaşadıklarım ve gördüklerime dayanarak bu sefer akıl ve mantığım milletvekili olacak kişinin Ankara’da yaşayan Ankara’yı bilen birisi olmasının Iğdır’a, Iğdırlıya çok fayda sağlayacağıdır.
                Şöyle ki Iğdır’da yaşayan birisi seçilip Ankara’ya gidince Ankara’da çevre edinip kurumları tanıyıncaya kadar 2-3 sene geçiyor. Fakat Ankara’da yaşayan çevresi olan biri Iğdırlının iş, aş sıkıntısına yatırım sıkıntısına hemen çözüm bulabiliyor. Yıllarca Yeşil Iğdır gazetesi olarak Iğdır’ın her sorununu dile getirdik. Üniversite, Havaalanı, Doğalgaz dedik geçte olsa yıllar geçse de çözüldü. Tabi sahibimiz olsaydı daha erken çözülecekti.!!
                Geçmişe baktığımızda Ankara’yı bilen Milletvekilimiz muhalefette olmasına rağmen Yücel Artantaş,Şamil Ayrım gibi vekiller Iğdırlıya, Iğdır’a en çok hizmet vermişlerdir. Allah sağlıklı ömür versin sayın bakanımız İlhan Akyüzüm, çok sayıda Iğdırlıyı müdür, daire başkanı yapmış işe koymuştur. Kendi gücü ile Kendi emeği ile  PTT genel müdürü olan Nuri Alagöz yüzlerce Iğdırlıyı işe sokmuştur. Gerçeği demek lazım Iğdırlı Nuri Alagöz’e vefa göstererek onu vekil seçmemiştir. Bunun adı vefafısızlıktır. Bence vefalı olmak lazım…
                Seçip gönderdiğimiz vekiller maalesef bildiğim kadarıyla yanılmış olabilirim hiçbir Iğdırlıyı genel müdür yaptırmamıştır. İleride bana rakip olur diye düşünmüşlerdir. Halbuki Ankara’da genel müdür,daire başkanı gibi Iğdırlılar olmuş olsa Iğdır’a Iğdırlıya o kadar hizmet gelmiş olacaktır. Başarıda milletvekillerinin olacaktır.
                Bugün bile Iğdırlı üvey evlat muamelesi görüyor.81 ilde ne bir Milli Eğitim, Kültür, Gençlik spor,İş Kur, gibi müdürlüklerde veya başka kurumlarda asaleten atanmış bir Iğdırlı yoktur.Ankara da yine aynı şekilde daire başkanımız yoktur. Onlarca üniversitede bir Rektörümüz yoktur.!!!
                Bütün bunların sebebi bence seçilmiş kişilerdir. İşte bunun için yapılacak olan seçimlerde seçip göndereceğimiz kişiler hangi parti olursa olsun Ankara’da çevresi olan orayı bakanlıkları bilen biri olmalıdır…Aksi durum varsa köşem açıktır yazıp göndersinler yayınlıyayım.
                  Bazı kişiler bu yazımdan rahatsız olacaktır. Varsın olsunlar Akıl ve mantık bunu söylüyor. Neden bir Iğdırlı daire başkanı, Kaymakam ,Vali,Genel Müdür ,müsteşar, bakan Yardımcısı, danışman olmasın..
                   Güneşin doğduğu, üç ülkeye sınır, heybetli başı hep karlı Ağrı Dağı’nın eteğindeki Iğdır yatırım,Iğdırlı aş ve iş bekliyor…Yağız delikanlılar bu vatana hizmet etmek için mevki makam bekliyor….
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Alpagut
  3 hafta önce
  Sayın Hocam sırf Ankarayi biliyor diye biri de olmamalı. Hem Iğdırı hem Iğdırlıyi da bilmeli. Bazı vekiller gibi seçildikten sonra bana 500 oy verdiniz vermeseydiniz dememeli. Sonra Hocam bırak daire başkanı, g. Müdürlük 10 tane işkur getiremeyen bir vekil seçtik bu dönem. oraya giden vekil sadece bir kesime vekillik yaptı. Bir ilçeye ve bir görüşe hizmet etti. Hatta bizim memleketimizde Vanlı, Erzurumlu Konyalı Trabzonlu gelsin diye Bu vekil ankarayi bilen Şamil vekil refarans oldu. Çünkü istemediler bir kişi illerlesin. Evet ismini zikrettiğimiz kişiler işe soktular Iğdırlıyi ama hiçbirini önemli bir göreve getirmediler ilerde güçlenmesinler ve hep bize hizmet edip bize mehmetçik olsun istediler. Son olarak bunu söyleyeyim Hocam bu seçim başka olacak. Biz Tuzlucalilari yok sayan kişilerin seçimi olacak. Kimse gelip vatan , millet falan olayına giremez artık bizim ilçemizde.
 • Iğdır Bürokratına sahip çık
  3 hafta önce
  Eline erk geçirenler şu anda görevi başında olanlar dahil liyakatli bürokratları bir yerlere getirmiyorlar. Ya kıskançlık yada beceriksizlik başka açıklaması yok... Ama o görevler bir gün bitecek...
 • TAYYAR TUNCER
  3 hafta önce
  Düşüncelerine katılıyorum abim Yücel Artantaşla Millet vekilliğinden beri birlikte çalışıyorum çok Iğdırlıya iş aş ekmek sağlamıştır ben Sivaslı olarak kendisine çok teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum Yücel bey gibi Iğdır için çaba gösteren birini aday olarak seçerseniz Iğdırlıya çok fayda sağlıyacağını umuyorum selamlar