Iğdır'da 1 Milyon Süt Öğrencilerle Buluşacak

Iğdır’da 1 Milyon Süt Öğrencilerle Buluşacak Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği ile düzenlenen Okul Sütü Projesi, Iğdır'da uygulanmaya başlandı.

Iğdır'da 1 Milyon Süt Öğrencilerle Buluşacak
14 Şubat 2013 - 19:12
Iğdır’da 1 Milyon Süt Öğrencilerle Buluşacak

Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği ile düzenlenen Okul Sütü Projesi, Iğdır'da uygulanmaya başlandı.

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır M. Hüsnü Özyeğin İlköğretim okulunda yaptı.

Süt dağıtımına Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır Halk Sağlığı Müdürü Timur Yusufoğlu, İl Tarım Müdür Vekili Fidan Gonca, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş katıldı.

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Okul Sütü Programı ile ana sınıfı dahil olmak üzere ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlamak amaçlanıyor. Bu proje kapsamında Iğdır ili genelinde süt dağıtımına başladık. Iğdır Merkez, İlçe ve Köyler olmak üzere toplam 153 okulda 21 Bin 119 öğrenciye haftada 3 gün olmak suretiyle 1 Milyon 13 Bin 712 süt dağıtımını başlattık.”dedi.

Vali Pek, Sütle ilgili bilgisizlikten kaynaklanan sepekülasyon olmuştu. Aslında süttele bir problem olmamıştı ama bazılarının süt içerisindeki maddeye karşı duyarlılık göstermesine karşı duyarlılık göstermişti. Bu konuları yakından takip ediyoruz. Vali yardımcımız başkanlığında kordineli takip edeceğiz. Süte karşı alerjisi olanlara karşı form dolduruldu gereken tedbirlerimizi aldık.”şeklinde konuştu.

 Vali Pek, Öğrencilere sütle beraber çeşitli kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Minik Öğrenciler ise, Süt içerek çabuk büyüyeceğiz sağlıklı olacağız, Süt içtiğimizde daha çabuk büyüyeceğiz. şeklinde konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum