REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN VALİ PEK'E ANLAMLI ZİYARET

REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN VALİ PEK’E ANLAMLI ZİYARET Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Karakoyunlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür vekili Ömer Topçu ve engeliler Vali Pek’i makamında ziyaret ettiler.

REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN VALİ PEK'E ANLAMLI ZİYARET
20 Şubat 2013 - 06:12
REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN VALİ PEK’E ANLAMLI ZİYARET

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Karakoyunlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür vekili Ömer Topçu ve engeliler Vali Pek’i makamında ziyaret ettiler.

Karakoyunlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri Vali Pek’e Yöresel kilim ve el işi çeşitli hediyeler sundular.

Vali Pek, Hediyeleri kabul ederek Basit bir iş değil bu uzun zaman isteyen bir iş gerek kilim gerekse el işi çok güzel önümüzdeki dönemde 8 Mart Dünya kadınlar gününde kadının el emeği göz nuru olarak bir fuar düzenlenecek. Şu an yeri tam kesinleşmemiş geçen yıl ankarada olmuştu 81 ilden katılım vardı. Bu yolda yeri kesinleşirse bu yapılanları orada sergileyeceğiz. Bunları normal insanların herşeyiyle sağlam dediğimiz değilde en azından bu engelli arkadaşlarımızın yaptığını orada göstereceğiz. Bu el sanatını sergilemek çok zor bir iş bu güzel sanatıda sergileyeceğiz. “dedi.

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Karakoyunlu Rehabilitasyon merkezi sakinleri her yıl yapmış oldukları el işleri ve göz nurları el işlerini yaparak geleneksel hale getirerek çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz. Her yıl yapılan çalışmaları sergiliyoruz “dedi.

Karakoyunlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür vekili Ömer Topçu, Yapılan elişi mum işlemesinin 3 günde yaptıklarını Yöreye has yapılan kilimin ise 7 ay gibi bir sürede bitiğini ve yapılan kilimin Karakoyunlu ilçesi motiflerinden esinlenerek yapıldığı söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum