TOLGA KENAN ARAS

TOLGA KENAN ARAS

[email protected]

Ya ışığa çıkacak birlikte güleceğiz, Ya da temelli karanlığa gömüleceğiz… "

24 Aralık 2016 - 13:37

Ya ışığa çıkacak birlikte güleceğiz,

Ya da temelli karanlığa gömüleceğiz… "Eğer bakmasını bilirsek

Günümüzde yaşadıklarımızın fotoğrafı gayet net.

Ve buna göre de önümüzde bizi nelerin beklediği apaçık ortada.

Ama elbette ki dünümüzde olanları da “unutmadık”.

Bizi nelerin beklediğini görmemek için "Kör" olmak lazım.

Geleceğimizi kurtarmak adına elini kolunu taşın altına sokanları da görmemek için "Nankör" olmak lazım.

Biz Türk milleti ne kör, ne de nankör millet değiliz. Olamayız, olmamalıyız...

Kişisel ihtiraslarımızı, hırslarımızı, hesaplarımızı, egolarımızı ve hatta birbirimize karşı olan kıskançlıklarımızı, düşmanlıklarımızı ucu açık bir tarihe kadar askıya almalıyız.

Bununla beraber partilere olan mensubiyet şuurundan ayrılıp yüce Türklüğümüzün mensubiyet şuuruna erişmeli, Milli kimliğimizin ipine hep beraber sımsıkı sarılmalıyız...

Evet, biz buna bugün her zamankinden çok daha fazla mecburuz. 

Şartlar bugün bu birlikteliği ve partilerden soyutlanarak vatan ve millet için Devletin yanında olmayı zaruri hale getirmiştir. Devlet deyince elbette ki, Devletimizin iş başında olan yöneticileri de var. Bu gün biz onları beğenmiyor olabilir, geçmişteki yaptıkları hatalara binaen bugünkü kargaşa ortamının yaratıcısı ve sebebi olarak görebiliriz.

Ancak; elimizde sihirli bir değnek yok değiştirelim. Değişimler seçimden seçime olduğuna göre, en azından bir daha ki seçimlere kadar terörle mücadele gibi hassas konularda, Devlet ve Millet el-ele adeta “Milli mücadele içinde olmalıyız”

Ki, şu sıralar kıldan ince bir köprünün üzerinde var olma savaşı içerisindeyiz. Sağımız solumuz karanlık. Altımız cehennem ateşi, önümüz ise aydınlıktır. Yalpalamadan, birlik ve beraberlik içinde, hasarsız bir şekilde o aydınlığa mutlaka ulaşmamız lazım. 

Eğer biz, içimiz dışımız düşman doluyken, her gün birçok yerde canlı bombalar sonucu onlarca insanımız şehit oluyorken, asıl düşmanı bırakıp iş başındakilerle mücadele edersek, sanki gayet normal zamanlarda yaşıyormuş gibi Akp yerine Chp iktidarı, Chp yerine Mhp iktidarı istiyoruz dersek. Vatan elimizden kayıp gidebilir.

Vatanımız olmazsa; Ne Akp kalır, ne Chp kalır, ne Mhp kalır.

Vatan elimizden giderse; facebook sayfalarımızdan son zamanların modası olan (birbirlerimize hayırlı cumalar dahi yazamayız.)

Hele bir aydınlığa ulaşalım,

Ülkemiz bu tehlikeleri bertaraf etsin. Sonrasında kimin kiminle ne hesabı varsa dilediği kadar hesaplaşsın. 

Ama "bu zaman o zaman değil..."Bu sözlerimle, anti Tayyipçilere, anti Bahçelicilere, AKP’lilere, CHP’lilere, MHP’lilere, taraflı tarafsız herkese, kendisini milletin bir mensubu olarak gören tüm TÜRK milletine sesleniyorum. Özellikle dava-dava deyip duran arkadaşlar. Atatürkçüler, Milliyetçiler, Türkçüler Tek davamız Vatan olmalı.

“Vatan davasından daha büyük bir dava olamaz.”

Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ve tabi silah arkadaşlarının bizlere emaneti olan, Dünya Türklüğünün anayurdu, 300 milyonluk Türk Milletinin tek umudu olan Türkiye’mizi, biz vatan evlatları olarak korumak kollamak mecburiyetindeyiz.

İşte bunun içindir ki, Siyasi hedeflerimizi ertelemek, siyasi hesaplaşmalarımızı ötelemek zorundayız.

Çocuklarımızın geleceğini, milletimizin devamını, vatanımızın bölünemez bütünlüğünü "kendi hırslarımıza kurban edemeyiz..."Ya ışığa çıkacak birlikte güleceğiz,

Ya da temelli karanlığa gömüleceğiz………Aras_Ca

Tolga Kenan ARAS