Serdar Ünsal

Serdar Ünsal

serdarunsal76@gmail.com

        VATAN SEVDALISI OĞUZHAN YONCA IĞDIR SENİ UNUTMAYACAKTIR.

27 Ocak 2024 - 22:35

        VATAN SEVDALISI OĞUZHAN YONCA IĞDIR SENİ UNUTMAYACAKTIR.

          Iğdır'ımıza atanan bürokratlarla mesleğimiz gereği mesafeli dostluklar kurarız. Hepsi Iğdır için bir şeyler yapmaya çalışır kimi samimidir kimi ise değildir. Samimiyetlerini vücut dilleri ortaya koyar. İnsanların vücut dillerinden nasıl birisi olduklarını anlamak çok kolay..
          3 Yıldan fazla  ilimizde görev yapan sayın Emniyet Müdürümüz Dr.Oğuzhan Yonca, Iğdır ve Iğdırlı için canla başla çalışan elini gerektiğinde taşın altına koymasını bilen samimi içten bir müdürdü. Vücut dili onun ne kadar sevgi dolu Iğdır sevgisiyle, vatan millet bayrak sevgisiyle dolu olduğunu her zaman ortaya koymuştur.
         Görev süresince Iğdır'ın huzuru için verdiği mücadeleyi iyi bilenlerdeniz ..Soğukkanlı tavrı olaylara bakış tarzı tecrübesi ile Iğdır'ı büyük sıkıntılardan kurtarmıştır. Olaylar olmadan olayları önlemiştir. Fuhuş, kaçakçılık ,terör, uyuşturucu, göçmen kaçakçılığının üzerine gitmiş son bir ayda 100’den fazla göçmeni yakalayıp işlem yapmıştır.Iğdır huzur şehir olma özelliğini sürdürmüştür.

          Dürüstlüğü, dik duruşu ile gönüllere girmiştir. Bundan rahatsız olanların hedefi olmuştur. Kapısı herkese açık olmuş görevinden asla taviz vermemiştir. Şunun bunun değil Devletin adamı olmuştur. Gününü gün etmemiş, salla başını al maaşını dememiştir. Aldığı maaşın hakkını fazlasıyla vermiştir.
     Oğuzhan adına layık olmuştur.
          Sayın Müdürümüz daha doğrusu vatan sevdalısı Oğuzhan Yonca’yı anlatmak çok zor… Gidişi Iğdır için bir kayıp olmuştur. 
         Yüreği,  görev bilinci ve görev aşkı ile dolu olan  Oğuzhan Yonca, Iğdır'da onurlu ve gururlu bir şekilde görev yaptınız, vatandan, bayraktan, Türk milletinden, devletinden yana oldunuz. Başınız  dik alnınız açık olarak aramızdan ayrılıyorsunuz. Sizi unutmayacağız.
     Sizde Iğdır'ı unutmayın.Üç ülkeye sınır Türk dünyasına açılan kapı,Turan’ın ilk adımı Oğuz yurdu Iğdır’ı ,Iğdır’ın önemini herkese anlatın. Iğdır’ın bir sahibi de siz olun…
Iğdır tarihinde UNUTULMAYANLAR VE UNUTMAYANLAR bölümünde yer aldınız. Burada yer almak çok zor…Siz zoru başardınız. Güle güle yolunuz açık olsun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum