Hayat Aras Toktaş

Hayat Aras Toktaş

TÜRK DÜNYASINA BAKIŞ [email protected]

KARABAĞ ZAFERİ

11 Kasım 2021 - 09:06

KARABAĞ ZAFERİ

Har-ı Bülbül 1
Sen oldun vatanımın varı bülbül,
Karabağ’ımda çalar tarı bülbül,
Kardeşlerim çeker halayı barı bülbül,
Kanatlıların şahı çarı bülbül,
Yüce dağlarımın karı bülbül,
Götür benden Karabağ’a darı bülbül,
Anaların bitmeyen zarı bülbül,
Geçmişim, geleceğim Har-ı Bülbül
Ermenistan’ın sivilleri hedef alan saldırıları, yıllardır kanayan yarayı daha da azdırmıştır. Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan, bölgedeki barış ve güvenin önündeki engelin kendisi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bölgeden ayrılan Ermeniler, yaşam koşullarını mümkün olduğunca zorlaştırmış olsa da kardeşlerimiz yürekleriyle, bilekleriyle, gönülleriyle yeni ve özgür bir Karabağ’ı en kısa zamanda yaratacaklardır.
       Kafkaslara ve Türk Dünyasına yeni bir sayfa, yeni bir kapı açan Karabağ Zaferi’nin, birinci yıldönümündeyiz. “İki Devlet Bir Millet’in” yiğitlerinin zafer haberini vermesi için 44 kutsal güne ihtiyaçları vardı. Köklü geçmişimizi güçlü geleceğe taşıyan zafer, tarihe altın harflerle yazılmıştır. “Destanlar meydanlarda yazılır.” düşüncesiyle, omuz omuza savaşan canlarımıza, yoldaşlık eden ay-yıldızlı bayraklarımız, aynı göğün altında, aynı zaferin coşkusuyla dalgalanırken sevinç çığlıklarımız Karabağ topraklarının her karışını kaplamıştır.
Türkiye ve Azerbaycan kardeşliği sözde bir kardeşlik olmayıp tarih, gönül, ülkü, kültür birlikteliğine dayanan özde bir kardeşliktir. Kafkas İslam ordusunun 1918 ruhundaki bilinç, heyecan, birliktelik 2020’nin en olumlu ve en güzel haberi olarak dağlara, taşlara kazınmıştır.
      Azerbaycan ordusunun, 2022 Türk Dünyası başkenti Şuşa’ya girmesi, Ermenistan ordusunun dağılmasına neden olmuş ve zaferi taçlandırmıştır.
Can Azerbaycan! Zaten güzeldin ama zafer sana ayrı bir güzellik kattı.
Karabağ Azerbaycan’dır!

YORUMLAR

  • 0 Yorum