FAHRETTİN MASUM BUDAK

FAHRETTİN MASUM BUDAK

BİZİM ELLER fahrettin76@hotmail.com

SİNAN OĞAN CUMHUR İTTİFAKI'NA SIRTINI DÖNEMEZ!

19 Mayıs 2023 - 15:24

SİNAN OĞAN CUMHUR İTTİFAKI'NA SIRTINI DÖNEMEZ!

  Sinan Oğan Cumhurbaşkanlığı'na aday olmaya kalktığında gerekli olan 100 bin imzaya ulaşması için gidip bizzat imza vermiştim. O'nun yüreğinin sıngın ve üzgün olmasını istememiştim.

  Gerekli olan ve hakkettiği imzaya ulaşan Sinan Oğan'ın bundan bu yana aday olmaması gerektiğine vurgu yapmış ve Cumhur İttifakı lehine çekilmesini açıklamıştım.
Ancak ne yazık ki, O bizim bu iyi niyetli önerimizi elinin tersiyle iterek adaylıkta ısrarcı olmuştu.

  Şimdi gelinen bu noktada, Muharrem İnce'nin de çekilmesiyle aldığı oyla önemli bir konuma taşındı. Bu oy bence O'nu yanıltmamalıdır. Anlaşabileceği ve görüşleri önemli ölçüde örtüşen Cumhur Ittifakı'yla mutlaka bir araya gelmeli ve birlikte hareket etmelidir.

  Cumhur İttifakı, O'nun gelecekte hayalini kurduğu ve hedef olarak belirlediği Türk Milliyetçilerinin liderliğine taşıyabilir. Yeterki burada solun gazına gelmesin ve kendi görüşleri doğrultusunda adımlar atsın. 

  Sinan Oğan'la Cumhur İttifakı arasında tıpa tıp benzerlik vardır. Sadece Suriyeli Göçmenler konusunda ufak tefek bir fikir ayrılığı göze çarpıyor ki, bunun da çözülmesi o denli zor değildir.

  Cumhurbaşlanlığı Yardımcılığı alınarak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan desteklenebilir. Hatta bu ittifakla Türk Milliyetçilerinin ve ülkücülerin Turan konusunda önünün tamamen açılmasına daha fazla hizmet etmiş olabilir. 

  Şayet Sinan Oğan, Cumhur İttifakı'nı değil de, gidip Millet İttifakı'nı tercih ederse ilerisi için kendi kuyusunu kendisi kazmış olacak, bizden söylemesi...

  Biz Sayın Sinan Oğan'ın bu vahim hataya düşmesini istemiyoruz. Siyaset kin ve intikam üzerinden değil, ilkeler ve prensipler üzerinden yapılır. 

   Bu minval üzere  Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ'ın Millet İtiifakı'na dönük şirin görünme açıklamaları tarihi fırsatları kaçırma ve kin ve intikam duygularına yönelik yorumları, Sinan Oğan'ı yanıltamamalıdır. 

  Ümit Özdağ, istikralı bir siyasetin uzağındadır ve muvazeneyi tutturma konusunda bir hayli gerilerdedir. Burnu kaf dağının arkasında olduğu için önünü görmekte zorlanıyor. O'nun sivri, uc ve radikal çıkışları kitlelere bekara karı boşamak gibi geliyor. Bu dereyi görmeden paçayı sıvayan politikacının nereye savrulacağını kesdirmek oldukça zordur.

  Buradan açık bir çağrı yapıyorum. Sinan Oğan tarihi fırsatı kaçırmamalıdır. Pazarlığa tevessül etmeden Cumhur İttifakı'nın yanında yer almalıdır.

FAHRETTİN MASUM BUDAK

YORUMLAR

  • 0 Yorum