FAHRETTİN MASUM BUDAK

FAHRETTİN MASUM BUDAK

BİZİM ELLER [email protected]

SİNAN OĞAN'A HAKSIZLIK YAPILIYOR

24 Mayıs 2023 - 10:57

SİNAN OĞAN'A HAKSIZLIK YAPILIYOR

   Sinan Oğan daha bir iki gün önce muhalif milliyetçilerin gözünde önemli bir lider ve kurtarıcı bir aktör olarak görülüyordu. Ona bağlılık bildiriyor ve öve öve bitiremiyorlardı. Türk Milliyetçilerinin Cumhurbaşkanı adayı olarak lanse ederken meziyetlerini bir bir sayıp ortaya döküyorlardı.
Mertliğinden, dik duruşundan ve sarsılmaz inancından bahsediyorlardı. Ona, onda olmayan bir sürü keramet yüklüyorlardı.

    Şunu bilin ki Sayın Sinan Oğan sizlerin kuklası veya kölesi değildir. Hepinizin önderi ve öncüsüydü. Ona gökten zembille indi muamelesi yapıyordunuz. Bütün bu hasletleri taşıyan bir adama birden bire niye saldırıya geçtiniz? Bunun sebebi neydi? Bu kadar yücelttiğiniz bir liderin suçu ve günahı ne olabilirdi ki, ağıza alınmayacak sözler sarfediyorsunuz? Öncü ve cumhurbaşkanı seçiyordunuz. O mu oy verdiklerine uyacaktı yoksa oy verdikleri mi ona uyacaktı? 

    Sinan Bey ihanet mi etti? Lütfen bir düşünün! Sağa sola saldırmakla bu işler dönmüyor. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Gö..tüne kızan, donuna pisler! Nihayet o insan bu sistemde önüne koyulan üç alternatiften birini tercih edecekti. Arkadaşlarına danıştı. Çevresinden görüş aldı. Rakiplerine baktı. Türkiye'nin durumunu düşündü. Siyasal duruşunu ortaya koydu. Ve yönünü tayin etti. O sizler gibi fevri olamazdı ki? Devletini, milletini, vatanını ve Türk Birliğini ve Azerbaycan'ı dikkate almak zorundaydı. Kızmakla, öfkelenmekle, sövüp saymakla bu ülke yönetilir mi? Dengeleri gözetmek ve istikrara vurgu yapmak onun sorumluluk sahasındadır. Öyle helva helva demekle ağız şirin olmuyor. Sizler rüzgara karşı ağzınıza kavut atıyorsunuz. Gözünüz görmediği,  aklınızın ermediği noktalara gülle sıkıyorsunuz. Neden mi? Çünkü benliğinizi ve aklınızı Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığı teslim almıştır. Kıpırdama ve çabalama kudretiniz kalmamıştır. Eğer, Millet İttifakı'nı tercih etseydi veya tarafsız kalsaydı bu denli yaygara koparacak mıydınız? Ama o sizlerin aksine Cumhur İttifakını tercih etti.
Sizlerin görmediğini o görüyordu. Sizlerin bilmediğini o biliyordu. Zaten fark buradaydı ki, onu Türkiye'ye cumhurbaşkanı seçmek istiyordunuz.
O son derece mantıklı davrandı. Üc şıktan birini seçti. Buna saygılı olmanız ve arkasında durmanız gerekirken ona her türlü hakareti reva gördünüz. Demekki samimi değildiniz. Onu kullanmak istediniz. O da bunu yemedi. Bir kez daha güvenilmez oldunuz. Hep kaçak güreşmeyi seçtiniz.
Sinan Oğan sizleri Kandil'e mi sattı? PKK'ya mı satttı? Daima milliyetçiliğin zıttı bir görüş sergileyen solculara peşkeş mi çekti? Ne yaptı? Amerika'ya veya Batı'ya bu ülkeyi mandacı mı yaptı?
Yoksa başka ülkelerden damızlık ekonomist getirme sözü mü verdi?
Adam her iki cumhurbaşkanı adayından ayrı ayrı konuştu ve kararını verdi. İlkelerine kim sahip çıkarsa onun yanında yer aldı. Anayasa'nın ilk dört maddesini hatırlattı. Turan'ı masaya yatırdı. Karabağ'ı müzakere etti. Göçmen sorununa parmak bastı. Ve görüşlerini Cumhur İttifakı'nın yerine getireceğine kanaat getirerek bloğunu belli etti. O sizler gibi olmazdı ki? Sizler pire için yorgan yakıyorsunuz. Düşmanlık üzerine kurduğunuz görüşlerinizin hiç bir geçerli tarafı yoktur. Boşuna kürek çekiyor ve boşuna kürek sallıyorsunuz. O herhalde gelip kendisine oy veren 2 milyon 800 bin insana uymayacaktı. Kuru gürültü, kuru patırtı yapmanın alemi yoktur. Adam gerçekten tam bir Türk milliyetçisi gibi davrandı. Sözde değil, özde olduğunu gösterdi.Taviz vermedi. Alıştığınız o meşhur pazarlıklardan yapmadı. Dik durdu, diklenmedi. Makam mansıp istemedi. Oylarınızın şerefini korudu. Sadece önündeki üç seçenekten birine parmak bastı.
Maalesef görüyorum ki, milliyetciliğin tanımını bile bilmiyorsunuz. İdeolojinize sahip çıkan bir adama insaf ve izanın kabul etmediği, vicdan ve merhametin reddettiği her türlü eleştiriyi ve hakareti yapıyorsunuz. Utanmıyor ve sıkılmıyorsunuz.
Sinan Oğan benim babamın oğlu değil. Ona oy da vermedim.  Mensubu olmaktan onur duyduğum MHP'den  iki kere ihraç edilmiş bir kişidir. Gönlünü kaptırdığı partisine dönmek istedi ama siyasi nedenlerden dolayı kabul görmedi. Ancak o yaşadığı bu olumsuz süreç içinde ülkücülüğünden ve milliyetçiliğinden ödün vermedi.
Kısaca ona karşı haksızlık ve vicdansızlık yapıyorsunuz. Bizim insan olarak görevimiz adaletli ve vicdanlı olmaktır. 

    Bu linç kanpanyasının çıkış merkezi bellidir. Dün Karabağ'da ne işimiz var diyenlerin yenilgisinin intikamı Sinan Oğan'dan mı alınmak isteniyor? Bir düşünün ve kendinize dönün! Selam ve saygılarımla...

YORUMLAR

  • 0 Yorum