AYSUN ELİŞ

AYSUN ELİŞ

DÜŞÜNÜYORUM.... aysunavan_akva@hotmail.com

Kulağımın içi kaşınıyor

25 Ekim 2023 - 21:47


Kulağımın içi kaşınıyor
Kulagim kaşınıyor doktor egzama diyor ama bence duydugum kaba sözler,
Çirkin cümleler kaşındırıyor. Kulağım kaşındıkça aklıma İclal AYDIN geliyor...
Kaba sözler yalanlar sebep ne olursa olsun felaket bir his....
Ve iclal AYDIN'ın cümleleri: kulağıma iyi geliyor.
????
Kulağımın içi kaşınıyor.
Felaket...
Önce azar azar başlıyor kaşıntı, geceleri, sonra artıyor. Kaşımak da bir zor ki kulağın içini. Bir türlü geçmiyor.
Ne yapsam acaba? diyorum.
Günler geçtikçe daha da artıyor. Doktora gitmeye karar veriyorum.

Arkadaşlarıma soruyorum. Tanıdığınız iyi bir kulak burun boğazcı var mı? diye. Ne oldu ki? diye soruyor, arkadaşlarım. Kaşınıyor kulağım diyorum. Uyuyamıyorum geceleri, kulak kaşınmasından. Bir doktorun adını söylüyor bir tanesi. Çok iyi doktordur diyor. Kimsenin çözemediğini çözer, iyileştiremediğini iyileştirir.

Gidiyorum doktora. Gözlüklü, şirin bir amca. Elinde bir büyüteç, kulağıma bakıyor. Şaşırıyorum önce. İçinde kaşıntı var diyorum. Öyle büyüteçle ne anlayacaksınız ki? Yok diyor, Ben çoktan anladım ne olduğunu da, şimdi daha iyi görmek için bakıyorum. Nedir? diyorum doktora.

Eski sözler kaçmış kulağınıza diyor. Nasıl yani diyorum. Kimin sözleri Bakacağız diyor. Sonra bir alet çantasından kocaman, ucu ince, cımbıza benzer bir alet çıkarıyor. Yan durun. Kıpırdamayın diyor bana. Biraz irkiliyorum. Eski sözler diyorum, ha!Cımbızın ucu kulağıma giriyor, canımı acıtmıyor nedense. Bir erkek sesi diyor. Sanki bir uğultu duyuyorum. Cımbızı çıkarıyor kulağımdan. Yalan kaçmış kulağınıza! diyor.

Yalana bakıyorum. Küçücük bir şey gibi gözüküyor. Vay be! Günlerdir kulağımı kaşındıran bu muymuş? Hangi yalan peki? diyorum. Durun, bekleyin diyor doktor. Dikkatli olmamız lazım. Tekrar kulağınıza kaçabilir. Önce şu deney tüpünün içine koyalım. Sonra serbest bırakırız. Yalanı tüpün içine koyuyor. Kapağını da kapıyor tüpün. Serbest kalıyor yalan.

Seni seviyorum diye cılız bir ses geliyor tüpün içinden. Yalanmış ha? diyorum. Kulağım bile anlamış, kalbim hálá anlamıyor...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum