Bugun...
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Tarih: 15-08-2013 19:20:00 + -


Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi Halkeğitim Müdürü Levent Turan, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi. Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Turan,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti. Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için iş imkanı sağlamaktır. Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi. Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 15-08-2013 19:20
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi

Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Halkeğitim Müdürü Levent Gürel, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi.
    Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Gürel,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi.
    Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti.
    Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için  iş imkanı sağlamaktır.  Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi.
    Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.
Bu haber 2452 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÜNİVERSİTEMİZDE “İNSAN VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ” KONULU PANEL DÜZENLENDİ Iğdır Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin organiza..
KAISİAD DERNEĞİ BAŞKANI REKTÖR YILMAZI ZİYARET ETTİ Kars, Ardahan, Iğdır İşadamları Dayanışma Derneği(KAISİAD) Yöneti..
ÖN MUHASEBE ELEMANI EĞİTİM KURSLARI SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi (UMEM) kapsamınd..
İNŞAATLARDA İŞ VE İŞÇİ KAZALARINA SON! ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE DIŞ CEPHE İŞ İSKELESİ EĞİTİM SEMİNERİ ..
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MAHALLİ ÇEVRE KURUL KARARI İLE İNŞAATLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ BELİRLENDİ İlimiz..
KAĞIZMANLI AKADEMİSYENLERDEN ÖNEMLİ BİR KİPTAP: “NEDEN ERMENİSTAN EKONOMİSİ?” Ali ÇELİK - Tacettin DURMUŞ / KAĞ..
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZAR AHMET TURGUT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ  YAZAR AHMET TURGUT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ Iğdır İmam..
IĞDIR DEVLET HASTANESİ GİTTİKÇE DÜZELİYOR    IĞDIR DEVLET HASTANESİ GİTTİKÇE DÜZELİYOR Iğdır Kamu H..
YAZAR AHMET TURGUT ´HZ.MUHAMMEDİ ŞUUR VE AHLAK´ KONFERANSINDA KONUŞTU     YAZAR AHMET TURGUT ´HZ.MUHAMMEDİ ŞUUR VE AHLAK´ KONFERANSINDA KONUŞTU ..
KARAAĞAÇ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI    KARAAĞAÇ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI Iğdır merkez Karaağa..
İŞ ADAMI MEHMET SÜRKİT’İN YAPTIRDIĞI OKUL HİZMETE GİRDİ      İŞ ADAMI MEHMET SÜRKİT’İN YAPTIRDIĞI OKUL HİZMETE GİRDİ ..
BURSA'DAKİ CANLI BOMBANIN BABASI: ÜZÜNTÜLÜYÜM KIZIM ESER KENDİNE YAZIK ETTİ.      BURSA'DAKİ CANLI BOMBANIN BABASI: ÜZÜNTÜLÜYÜM KIZIM ESER KENDİNE YAZIK ETTİ. ..
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR