Bugun...
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Tarih: 15-08-2013 19:20:00 + -


Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi Halkeğitim Müdürü Levent Turan, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi. Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Turan,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti. Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için iş imkanı sağlamaktır. Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi. Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 15-08-2013 19:20
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi

Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Halkeğitim Müdürü Levent Gürel, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi.
    Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Gürel,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi.
    Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti.
    Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için  iş imkanı sağlamaktır.  Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi.
    Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.
Bu haber 1213 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

BERGAMA TİCARET ODASI' NA İLİMİZİ VE NAHÇİVAN 'I TANITTIK!! Kardeş oda protokolü imza töreni münasebetiyle ilimizde b..
IĞDIR TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA 5.YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINA KATILDI!!!! Türkiye odalar ve Borsalar Birliği'nin (TO..
500 KİŞİLİK İŞE 3500 KİŞİ BAŞVURDU İş Kur İşsizlik Oranının Azaltmaya Devam Ediyor Çeşitli kurumların bünyesinde ..
2014 YILI 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 2014 YILI 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantı..
resim yok
KALORİFERİN YAKILMAYA BAŞLANMASINDA HAVA SICAKLIĞI DİKKATE ALINACAK Havaların soğumasıyla birlikte İl Müdürlüğüm..
Iğdır Gençlik Merkezi, minik öğrencileri sevindirdi Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Me..
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YÜCEL ARTANTAŞ ,HAYDAR ALİYEVİ’N ÜLKESİNİ ANCAK HAYDAR ALİYEVİN VATANDAŞLARI ELEŞTİREBİLİR!” ..
 HİKMET ULAŞ HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNE MÜDÜR OLARAK ATANDI      HİKMET ULAŞ HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNE MÜDÜR OLARAK ATANDI I..
İŞ ADAMI OKUKLU'DAN ASİMDER'E ZİYARET...  İŞ ADAMI OKUKLU'DAN ASİMDER'E ZİYARET... Iğdırlı iş adamı Yı..
İŞ YERİ MÜHÜRLENEN ESNAF DÜKKANINI YAKMAK İSTEDİİŞ YERİ MÜHÜRLENEN ESNAF DÜKKANINI YAKMAK İSTEDİ Iğdır’ın vali ..
ÖRNEK GENÇ’in YABAN HAYATINI SAHİPLENMESİ ÖRNEK GENÇ’in YABAN HAYATINI SAHİPLENMESİ Iğdır İli Karakoyunlu İlçesine bağl..
MEHMET GÜNEY ÖĞRETMEN KANSERE YENİK DÜŞTÜ  MEHMET GÜNEY ÖĞRETMEN KANSERE YENİK DÜŞTÜ Iğdır merkez Atat..
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR