Bugun...
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Tarih: 15-08-2013 19:20:00 + -


Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi Halkeğitim Müdürü Levent Turan, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi. Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Turan,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti. Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için iş imkanı sağlamaktır. Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi. Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 15-08-2013 19:20
Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi

Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi
Halkeğitim Müdürü Levent Gürel, Karabağ Kilimleri Atölyesini gezerek Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldiğini söyledi.
    Iğdır Halkeğitim Müdürü Levent Gürel,”Iğdır halkeğitim müdürlüğü tarafından serka projesi kapsamında 2 adet Kilim atölyesi kurulmuş olup burada 10+15 kişi eğitim almaktadırlar. Yine aynı proje kapsamında 3 atölyemiz Ağustos ayı sonuna doğru Merkez binada faaliyete geçecek olup yine bu proje kapsamında döküm kafkas bebek için 4 atölyemiz faliyete sokulacaktır. Bu proje kapsamında en az 50 kişinin geçim kaynağı bu kilim ve Kafkas döküm bebek üretiminden sağlanacağı kanatindeyiz.”dedi.
    Konuyla ilgili bir açıklama yapan atölye şefi Rahile Çobangil, Kilimleri en az maliyete mal edip tamamı yünden elde edilerek ucuza satmak için çaba sarf ettiklerin belirti.
    Çobangil, "Yörede ve bölgede çok büyük önem ve değere sahip olan Karabağ kilimini tanıtmak, hem de işsiz kızlarımızın evlerine bir katkıda bulunması için  iş imkanı sağlamaktır.  Şu anda kurs seviyesinde üretim yapıldığı için kızlarımız çalıştıkları kadar ücret alıyorlar. Yalnız üretimimizi eğer ihraç edilecek bir konuma getirebilirsek o zaman çok daha fazla işçi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha çok istihdam sağlama imkanına kavuşacağız" dedi.
    Çobangil, Karabağ kilimi atölyesinde işlenen bu kilimler Türkiyede sadece Iğdır’da işlenmektedir. Çeşit ve en güzel desenler Iğdır’da bulunuyor." şeklinde konuştu.
Bu haber 2333 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

DAP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANI ADNAN DEMİR’İN BASIN AÇIKLAMASI DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Ruhsatlı..
75. YIL ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ YERLİ MALİ HAFTASINI KUTLADI Iğdır 75. Yıl Anasınıfı öğrencileri "Tutum..
HAVA KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK VE YAKIT TASARRUFU SAĞLAMAK İÇİN KALORİFERCİLERE DOĞRU YAKMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VERİLDİ ..
EKOSİSTEMDE HER CANLININ KUSURSUZ BİR GÖREVİ VAR…. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğünce okullarda ..
GÜMRÜK MÜDÜRÜNE ZİYARET Iğdır İl Şube Müdürlüğü, Dilucu Gümrük Müdürü Tevik SAMAN’ı ziyaret ederek Orman ve Su İşleri..
6. YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINDA (YÖREX) IĞDIR TİCARET VE SANAYİ ODASI YERİNİ ALDI YÖREX Fuarı’nın açılışında konuşan TOBB B..
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
Iğdır'da Trafo Patlaması: 1 Ağır Yaralı Iğdır'da Trafo Patlaması: 1 Ağır Yaralı Iğdır Valilik binası yakınında bulunan ..
NUHUN ÇİÇEKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİN İŞİNE SON VERİLDİ.        NUHUN ÇİÇEKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİN İŞİNE SON VERİLDİ. ..
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NURETTİN ARAS,”ERMENİLER IRKCI BİR MİLLETTİR”DEDİ     AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NURETTİN ARAS,”ERMENİLER IRKCI BİR MİLLETTİR”DEDİ ..
Iğdır'da Trafo Patlaması: 1 Ağır Yaralı Iğdır'da Trafo Patlaması: 1 Ağır Yaralı Iğdır Valilik binası yakınında bulunan ..
Terörle mücadele edelim dedi, ceza yedi Terörle mücadele edelim dedi, ceza yedi Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen Iğ..
NUHUN ÇİÇEKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİN İŞİNE SON VERİLDİ.        NUHUN ÇİÇEKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİNİN İŞİNE SON VERİLDİ. ..
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR